Wydarzenia

Rozpoczynamy treningi uważności (mindfulness)

800 528 admin

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi poinformować Państwa, że w Warmińskim Centrum Psychoterapii rozpoczynamy treningi uważności (mindfulness). Treningi będą prowadzonę przez mgr Joannę Leszczewską – psycholożkę i trenerkę uważności.

Uważność (mindfulness) zyskuje coraz większą popularność wśród wielu ludzi w Polsce i na świecie.

Pierwszą serię spotkań dedykujemy młodzieży, ze względu na trudny czas, w jakim zdarzyło im się dorastać. Stres związany z pandemią, bycie zamkniętym w domu, ograniczone możliwości swobodnego rozwoju i zabawy z rówieśnikami mają swój efekt na stanie psychicznym młodzieży.

Trening uważności

Badania naukowe pokazują, że ta metoda medytacji pomaga:

  • w koncentracji, uwadze i pamięci podczas nauki
  • poradzić sobie z myślami,
  • martwieniem sięzredukować stres i napięcie
  • uporządkować harmonogram dnia
  • zasypiać spokojnie
  • być bardziej wdzięcznym i obecnym w życiu codziennym

Treningi będą odbywać się we wtorki o 18:30-19:30. Rozpoczynamy już w marcu 2021!

mother and child computer copyright Nenad Stojkovic

Psycholog dzieci i młodzieży – mgr Joanna Leszczewska – dołącza do Zespołu Warmińskiego Centrum Psychoterapii

1024 684 admin

fotocropped_asia

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że zespół Warmińskiego Centrum Psychoterapii powiększył się o następną psycholożkę, tym razem specjalizującą się w terapii dzieci i młodzieży – mgr Joannę Leszczewską!

foto teenager at a computer
photo copyright Nenad Stojkovic

Wiemy, jak poprzedni rok był trudny dla dzieci, młodzieży i młodych dorosłych i wygląda na to, że sytuacja nie zmieni się szybko. Otrzymaliśmy wiele sygnałów o potrzebie zaopiekowania się młodszymi pacjentami. Stany depresyjne, kłopoty z motywacją, zaburzony rytm dobowy, lęk społeczny, fobia szkolna – to niektóre z problemów, które pojawiły się w wyniku izolacji w domu, nauczania online i groźby ze strony wirusa.

Dlatego z prawdziwą przyjemnością chcielibyśmy przedstawić nową specjalistkę w zespole Warmińskiego Centrum Psychoterapii. Asia to psycholog, trenerka uważności, specjalistka w Treningu Umiejętności Społecznych, a prywatnie ciepła, wyrozumiała i cierpliwa osoba oraz kochająca mama. Jesteśmy bardzo dumni, że Asia dołączyła do naszego grona. Zapraszamy do zapisów pod numerem 576081786 na sesje indywidualne dla dzieci, konsultacje wychowawcze dla rodziców oraz zajęcia grupowe uważności.

  • 1
  • 2