Zespół psychologów / psychoterapeutów w Warmińskim Centrum Psychoterapii
N
asz zespół w Warmińskim Centrum Psychoterapii składa się z 6 doświadczonych specjalistów w dziedzinie psychoterapii – psychologów psychoterapeutów. Każda z nas jest inna, ale łączy nas profesjonalne podejście do pacjenta i procesu psychoterapeutycznego. Kładziemy nacisk na wysoką jakość usług, co oznacza nie tylko wykształcenie, szkolenia i doświadczenie, ale również pełne ciepła i współczucia podejście do pacjenta. Relacja terapeutyczna i osobowość terapeuty to, obok profesjonalnego przygotowania, najważniejsze czynniki sukcesu psychoterapii.
J
eśli nie jesteś pewny/a który psycholog psychoterapeuta będzie najlepszy dla Ciebie, użyj formularza skontaktuj się z nami, zadzwoń na nasz numer telefonu 576081786, napisz e-mail na kontakt@wcp.com.pl lub zapisz się poprzez portal Znany Lekarz – na pewno oddzwonimy.
Poznaj zespół Warmińskiego Centrum Psychoterapii!
mgr Karolina Zagała
Założycielka Warmińskiego Centrum Psychoterapii
Psycholog, psychoterapeuta, pedagog
Pracując z Klientem skupiam się na terapii poznawczo-behawioralnej, która najczęściej jest krótkoterminowa formą pomocy. W ten sposób skupiamy się na ściśle określonym celu, który ustalam wspólnie z Pacjentem Ten nurt pozwala nam również regularnie sprawdzać czy dążymy w pożądanym kierunku zmiany.
W kontakcie z Klientem skupiam się na autentyczności komunikacji, dzięki czemu bardzo łatwo nawiązuję relację. Ludzie, z którymi pracuję opisują mnie jako osobę, która wyróżnia się ogromną dozą empatii i chęcią pomocy.
Przestrzegam zasad zawartych w kodeksie etycznym psychologa i psychoterapeuty. Dbam o poszanowanie godności i wolność wyboru Pacjenta. Zachowuję tajemnicę zawodową. Chronię prywatność osób korzystających z pomocy oraz dbam o ich komfort psychiczny.
Umów się na konsultację, jeśli:
• zaburzeniach nastroju – m.in. depresja, wahania nastroju, choroba afektywna dwubiegunowa
• trudnościach emocjonalnych – m.in. kontrola emocji i zachowania autodestrukcyjne, radzenie sobie ze stresem, nadmierne poczucie winy i wstydu, obniżony nastrój
• odczuwaniu lęku – np. lęki społeczne, paniczne, uogólnione, fobie, zaburzenie obsesyjno – kompulsyjne, zespół stresu pourazowego (PTSD)
• kryzysach – m.in. rozstanie, utrata pracy, żałoba
• niskiej samoocenie i utracie wiary w siebie
• zaburzeniach związanych z odżywianiem – bulimia, anoreksja, zespół napadowego objadania się, otyłość psychogenna
• współuzależnieniach oraz przy syndromie Dorosłego Dziecka Alkoholika
• przemocy – m.in. domowej, mobbingu, stalkingu, bullyingu
• radzenie sobie w chorobie somatycznej
• bezsenność
Mogę pracować po polsku i po angielsku.
mgr Justyna Bakunowicz
Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia kliniczna oraz podyplomowe studia z zakresu interwencji kryzysowej.
Systematycznie biorę udział w licznych szkoleniach, seminariach oraz kursach specjalistycznych podnoszących kwalifikacje zawodowe.
Obecnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo -behawioralnym. Pracę opieram o kodeks etyczno-zawodowy psychologa oraz kodeks etyczny terapeuty poznawczo-behawioralnego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Swój warsztat jako psycholog, psychoterapeuta i diagnosta doskonaliłam pracując w
państwowych i pozarządowych instytucjach pomagając osobom doświadczającym problemów związanych z niepełnosprawnością, rodzinom w kryzysie, które doświadczyły straty, w okresie okołorozwodowym, rodzicom po rozstaniu dzielącym się opieką nad dziećmi, rodzinom adopcyjnym oraz pragnącym adoptować dzieci.
Pracowałam z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju oraz nastolatkami mającymi trudności z zaakceptowaniem siebie, z dostosowaniem się do zasad społecznych oraz poszukującymi swojego miejsca w świecie.
W swojej pracy dużą wagę przywiązuję do relacji terapeutycznej. Staram się stworzyć bezpieczne warunki, by klient mógł zmierzyć się ze swoimi trudnościami i uwolnić się od ich destrukcyjnego wpływu na życie. Wierzę, że psychoterapia to niepowtarzalna szansa na zmianę sposobu myślenia o sobie oraz o relacjach z innymi ludźmi. Pomaga zmodyfikować przeżywanie świata w kierunku lepszego przystosowania do życiowych wyzwań.
Prywatnie interesują mnie wycieczki rowerowe po Polsce, filmoterapia, psychologia architektury, aranżacja wnętrz.
Umów się na konsultację, jeśli:
- nadmiernie przeżywanym stresem
- napięciem emocjonalnym
- przewlekłym zmęczeniem
- pojawianiem się silnego lęku, niepokoju
- nadmiernym smutkiem, przygnębieniem
- obniżoną samooceną, samotnością
- z trudnościami w relacjach z innymi ludźmi
- w przystosowaniu się do zmian
- zmagających się z zaburzeniami odżywiania
- odczuwającym brak zadowolenia w codziennym życiu
mgr Katarzyna Borkowska
Ukończyłam studia magisterskie z zakresu psychologii oraz studia podyplomowe „Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Obecnie jestem w trakcie studiów „Psychotraumatologia” na Uniwersytecie SWPS. Skończyłam także Podyplomowe Studia Kształcenia Pedagogicznego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
Posiadam certyfikat ukończenia szkolenia podstawowego w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, wydany przez Centrum Rozwiązań w Toruniu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR, posiadam uprawnienia do pracy tą metodą (certyfikat EMDR Europe level 1).
EMDR – Eye Movement Desensitization and Reprocessing, czyli odwrażliwianie za pomocą ruchu gałek ocznych (albo innej formy stymulacji sensorycznej) jest skuteczną formą terapii psychologicznych skutków traumy. Polega na ponownym przetwarzaniu wspomnienia traumatycznego, w celu łagodzenia objawów (także somatycznych) związanych z tym doświadczeniem. EMDR ma udowodnioną wysoką skuteczność w terapii PTSD – zaburzenia stresowego pourazowego. Sprawdza się także w przypadku wielu innych zaburzeń czy problemów mających swoje źródło w zdarzeniach
z przeszłości.
Planuję w najbliższym czasie rozpocząć 4-letnią szkołę terapii poznawczo-behawioralnej.
Mam doświadczenie w pracy z grupą oraz klientem indywidualnym – zdobywałam je w placówkach takich, jak środowiskowy dom samopomocy, oddział dzienny, poradnia zdrowia psychicznego.
Głównym obszarem mojego zainteresowania są zaburzenia związane ze stresem traumatycznym oraz kryzysy, trudności adaptacyjne wywołane zmianami życiowymi. W mojej pracy, oprócz omawiania problemów klienta, skupiam się także na poszukiwaniu jego zasobów, mocnych stron i ścieżek rozwoju, prowadzących do możliwie jak najbardziej satysfakcjonującego życia.
Formy i procedury oddziaływań terapeutycznych dopasowuję do oczekiwań i potrzeb klienta.
Umów się na konsultację, jeśli:
- w Twoim życiu miało miejsce zdarzenie o charakterze traumatycznym (zagrożenie życia, wypadek, przemoc, nagła śmierć lub choroba kogoś bliskiego…), którego skutki odczuwasz po dziś dzień,
- zauważasz niekorzystny wpływ czynników takich, jak przewlekły stres czy zmiany życiowe na Twoją psychikę,
- czujesz, że brak Ci motywacji, masz trudności z określeniem bądź realizacją swoich celów,
- niepokoi Cię Twój stan psychiczny,
- od dłuższego czasu borykasz się z obniżonym nastrojem,
- czujesz się rozdrażniony,
- odczuwasz silny lęk przez większość dnia lub miewasz napady paniki,
- odczuwasz silne, negatywne emocje i ciężko Ci sobie z nimi poradzić
mgr Urszula Hamerska
Zajmuję się prowadzeniem psychoterapii, konsultacji psychologicznych oraz psychoedukacji.
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie SWPS, gdzie aktualnie odbywam czteroletnie szkolenie z terapii poznawczo-behawioralnej w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel oraz dr Ewy Pragłowskiej. Szkolenie jest zgodne ze standardami wyznaczonymi przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) oraz European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT) oraz spełnia wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Zdrowia dotyczącym uzyskiwania specjalizacji w psychoterapii.
W swojej pracy często wprowadzam elementy z Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT).
Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie. Staram się stworzyć atmosferę pełną otwartości i zrozumienia, tak, żeby każdy pacjent czuł się w moim gabinecie komfortowo.
Umów się na konsultację, jeśli:
- niepokoi Cię Twój stan psychiczny,
- od dłuższego czasu borykasz się z obniżonym nastrojem,
- masz nawracające natrętne myśli,
- czujesz się rozdrażniony,
- odczuwasz silny lęk przez większość dnia,
- kiedy odczuwasz trudności z koncentracją i motywacją,
- jeśli odczuwasz silne, negatywne emocje i ciężko Ci sobie z nimi poradzić.
Joanna Leszczewska
Umów się na konsultację, jeśli:
- niepokoi Cię stan psychiczny Twojego dziecka,
- chciałabyś/chciałbyś skonsultować się w sprawie wychowania dziecka
- Twoje dziecko jest drażliwe, ma wybuchy złości
- Dziecko przejawia objawy fobii szkolnej
- dziecko jest lękliwe
- dziecko jest nieśmiałe
- dziecko ma kłopoty z rówieśnikami
- dziecko przejawia bunt młodzieńczy
- trudno Ci sie dogadać ze swom nastoletnim dzieckiem
- masz wrażenie, że mimo usilnych starań relacja z Twoim dzieckiem wymaga poprawy
- masz pytania odnośnie konsekwencji wobec swojego dziecka
- dziecko przeżywa zmiany w rodzinie – rozwód, nowy partner/partnerka rodzica, nowe dziecko w rodzinie, przeprowadzka, zmiana szkoły
- od dłuższego czasu nastolatek boryka się z obniżonym nastrojem,
- dziecko ma nawracające natrętne myśli lub martwisz się jego niestandardowymi zachowaniami
- dziecko odczuwa trudności z koncentracją i motywacją,
- masz inne trudności ze swoim dzieckiem – w atmosferze akceptacji, zrozumienia i wyrozumiałości pomogę Wam – jako psycholog terapeuta, ale również mama.
Aleksandra Mysiorska
Nazywam się Aleksandra Mysiorska. Z wykształcenia jestem architektem krajobrazu, z zamiłowania artystką, z wyboru gestaltystką. W tym momencie kończę warszawską Szkołę Psychoterapii Gestalt.
Doświadczenie zdobywałam jako wolontariuszka w Bródnowskim Stowarzyszeniu Przyjaciół i Rodzin z Zaburzeniem Psychicznym „POMOST”, gdzie prowadziłam zajęcia grupowe z rysunku. W ośrodku rozwoju CUD Grochów prowadziłam spotkania pod nazwą „Ciepłe wieczory o psychoterapii”.
Jako psychoterapeutka indywidualna pracowałam w Poradni Zdrowia Psychicznego w Otwocku. Na bieżąco biorę udział w konferencjach organizowanych przez EAGT (The European Association for Gestalt Therapy), a także uczestniczę w warsztatach psychoterapeutycznych wspomagających pracę w gabinecie.
W pracy psychoterapeutycznej kieruję się Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt, a proces terapeutyczny klienta poddaję regularnej superwizji.
O psychoterapii Gestalt.
Psychoterapia Gestalt jest psychoterapią humanistyczną i zajmuje się człowiekiem jako całością. Oznacza to, że podczas spotkania psychoterapeutycznego tak samo ważne są wypowiadane słowa, odczuwane emocje, jak i reakcje pochodzące z ciała. Istotą psychoterapii Gestalt jest praca nad poszerzaniem świadomości. Większa świadomość sprawia, że widzisz siebie i swoje życie w innym świetle, przez co dostrzegasz możliwość nowych wyborów i zmiany swojego życia.
Umów się na konsultację, jeśli:
- niepokoi Cię Twój stan psychiczny,
- od dłuższego czasu borykasz się z obniżonym nastrojem,
- masz nawracające natrętne myśli,
- czujesz się rozdrażniony,
- odczuwasz silny lęk przez większość dnia,
- kiedy odczuwasz trudności z koncentracją i motywacją,
- jeśli odczuwasz silne, negatywne emocje i ciężko Ci sobie z nimi poradzić.
mgr Natalia Tryniszewska
Jestem psychologiem i psychoterapeutą pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym.
Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia kliniczna w Uniwersytecie SWPS. W ramach doskonalenia warsztatu psychoterapeutycznego jestem w trakcie całościowego kursu psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym w Centrum CBT-EDU rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).
Posiadam uprawnienia trenera zdobyte w Szkole Treningu i Warsztatu Psychologicznego (Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra) oraz certyfikat coacha Erickson College Institute i Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w konferencjach i szkoleniach.
Prowadzę terapię i konsultacje indywidualne, sesje coachingowe oraz interwencję kryzysową. Mam doświadczenie w pracy z osobami, które doświadczają kryzysu w życiu zawodowym i prywatnym, przeżyły sytuacje traumatyczne, cierpią z powodu obniżonego nastroju, trudności w budowaniu relacji, stanów depresyjnych oraz lękowych.
Ponadto współpracuję z firmami prowadząc szkolenia i warsztaty w ramach programów poprawy dobrostanu pracowników. Wspieram przedsiębiorców i pracowników doświadczających trudności wynikających ze stresu, przepracowania, wypalenia zawodowego lub potrzeby zmiany ścieżki zawodowej.
W swojej pracy, oprócz technik poznawczo-behawioralnych, stosuję narzędzia coachingowe i dialog motywujący. Prowadzę zajęcia akademickie na wydziale psychologii Uniwersytetu SWPS z zakresu radzenia sobie ze stresem, diagnozy psychologicznej oraz psychologii lotniczej. Współpracuję z Polskimi Liniami Lotniczymi zapewniając wsparcie psychologiczne dla załóg uczestniczących w zdarzeniach trudnych i stresogennych.
Umów się na konsultację, jeśli:
- niepokoi Cię Twój stan psychiczny,
- od dłuższego czasu borykasz się z obniżonym nastrojem,
- masz nawracające natrętne myśli,
- czujesz się rozdrażniony,
- odczuwasz silny lęk przez większość dnia,
- kiedy odczuwasz trudności z koncentracją i motywacją,
- jeśli odczuwasz silne, negatywne emocje i ciężko Ci sobie z nimi poradzić.