Zespół psychologów / psychoterapeutów w Warmińskim Centrum Psychoterapii

N

asz zespół w Warmińskim Centrum Psychoterapii składa się z 14 doświadczonych specjalistów w dziedzinie psychoterapii – psychologów psychoterapeutów. Każda z nas jest inna, ale łączy nas profesjonalne podejście do pacjenta i procesu psychoterapeutycznego. Kładziemy nacisk na wysoką jakość usług, co oznacza nie tylko wykształcenie, szkolenia i doświadczenie, ale również pełne ciepła i współczucia podejście do pacjenta. Relacja terapeutyczna i osobowość terapeuty to, obok profesjonalnego przygotowania, najważniejsze czynniki sukcesu psychoterapii.

J

eśli nie jesteś pewny/a który psycholog psychoterapeuta będzie najlepszy dla Ciebie, użyj formularza skontaktuj się z nami, zadzwoń na nasz numer telefonu 576081786, napisz e-mail na kontakt@wcp.com.pl lub zapisz się poprzez portal Znany Lekarz – na pewno oddzwonimy.

Poznaj zespół Warmińskiego Centrum Psychoterapii!

mgr Karolina Zagała

Założycielka Warmińskiego Centrum Psychoterapii

Psycholog, psychoterapeuta, pedagog

Pracując z Klientem skupiam się na terapii poznawczo-behawioralnej, która najczęściej jest krótkoterminowa formą pomocy. W ten sposób skupiamy się na ściśle określonym celu, który ustalam wspólnie z Pacjentem Ten nurt pozwala nam również regularnie sprawdzać czy dążymy w pożądanym kierunku zmiany.

W kontakcie z Klientem skupiam się na autentyczności komunikacji, dzięki czemu bardzo łatwo nawiązuję relację. Ludzie, z którymi pracuję opisują mnie jako osobę, która wyróżnia się ogromną dozą empatii i chęcią pomocy.

Przestrzegam zasad zawartych w kodeksie etycznym psychologa i psychoterapeuty. Dbam o poszanowanie godności i wolność wyboru Pacjenta. Zachowuję tajemnicę zawodową. Chronię prywatność osób korzystających z pomocy oraz dbam o ich komfort psychiczny.

Umów się na konsultację, jeśli:

• zaburzeniach nastroju – m.in. depresja, wahania nastroju, choroba afektywna dwubiegunowa
• trudnościach emocjonalnych – m.in. kontrola emocji i zachowania autodestrukcyjne, radzenie sobie ze stresem, nadmierne poczucie winy i wstydu, obniżony nastrój
• odczuwaniu lęku – np. lęki społeczne, paniczne, uogólnione, fobie, zaburzenie obsesyjno – kompulsyjne, zespół stresu pourazowego (PTSD)
• kryzysach – m.in. rozstanie, utrata pracy, żałoba
• niskiej samoocenie i utracie wiary w siebie
• zaburzeniach związanych z odżywianiem – bulimia, anoreksja, zespół napadowego objadania się, otyłość psychogenna
• współuzależnieniach oraz przy syndromie Dorosłego Dziecka Alkoholika
• przemocy – m.in. domowej, mobbingu, stalkingu, bullyingu
• radzenie sobie w chorobie somatycznej
• bezsenność

Mogę pracować po polsku i po angielsku.

mgr Julia Dąbrowska

Jestem psychologiem, ukończyłam studia na Uniwersytecie SWPS w Sopocie oraz specjalizację z neuropsychologii. Pracuję z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz seniorami.

Doświadczenie zdobywałam w Szpitalu Wojewódzkim w Elblągu pracując z pacjentami przebywającymi na neurologii, ginekologii oraz pediatrii. Pracowałam również w ośrodku dla dzieci, gdzie prowadziłam zajęcia psychoedukacyjne oraz pomagałam osobom bezrobotnym chcącym wrócić na rynek pracy. Aktualnie zaczynam studia podyplomowe z psychologii rozwoju dzieci i młodzieży.
Umów się na konsultację, jeśli:
o doświadczasz trudności emocjonalnych
o cierpisz z powodu zaburzeń nastroju, lęku lub stresu
o przeżywasz życiowy kryzys (utrata pracy, rozpad związku)
o masz problemy z samooceną lub pewnością siebie
o masz trudności w relacjach interpersonalnych
o doświadczasz trudności wychowawczych

mgr Julia Bochko

Nazywam się Julia Bochko

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS i od tego czasu pracuję w zawodzie. Wcześniej doświadczenia zbierałam m.in. w szpitalu psychiatrycznym,  jak również w ośrodku interwencji kryzysowej i przy wspieraniu osób w trakcie integracji w kulturowo odmienne środowisko. Aktualnie rozwijam swoje kompetencje biorąc udział w licznych szkoleniach.

W pracy wykorzystuję podejście oparte na mentalizacjii uważności w kontekście relacji, terapię krótkoterminową (TSR) oraz terapię zabawą.

Zajmuję się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej oraz konsultacji psychologicznych dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Pracę terapeutyczną łączę z karierą akademicką na Uniwersytecie SWPS.

Prywatnie jestem mamą trójki dzieci.

Umów się na konsultację, jeśli:
o Odczuwasz pustkę, apatie i że świat ma Ci nie wiele do zaoferowania albo wręcz stanowi zagrożenie
o Czujesz się bezradnym i zranionym
o Masz problem z samooceną, asertywnością i przestrzeganiem własnych granic
o Doświadczasz trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z innymi ludźmi
o Masz trudności z rozumieniem swoich uczuć i radzeniem sobie z nimi
o Nie zauważasz swoich mocnych stron, ambicji i potrzeb, zaniedbujesz własne interesy

mgr Beata Korycka

Nazywam się Beata Korycka i jestem dyplomowanym terapeutą pedagogicznym oraz dyplomowanym seksuologiem klinicznym, aktualnie podnoszącym również swoje kwalifikacje w obszarze psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Sopocie. Psychologia od lat jest moją pasją, a uważność, którą praktykuję na co dzień,pomaga mi w pracy z drugim człowiekiem i w aktywnym towarzyszeniu w procesie wewnętrznej przemiany.

Posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy terapeutycznej, pedagogicznej, wychowawczej i psychoedukacyjnej z młodzieżą uzależnioną od substancji psychoaktywnych, z młodzieżą samookaleczającą się oraz z dziećmi wykazującymi zaburzenia rozwojowe i specjalne potrzeby edukacyjne (w tym ze spektrum autyzmu). Doświadczenie zdobywałam między innymi w poradni psychologiczno-pedagogicznej, poradni seksuologicznej, młodzieżowym ośrodku terapeutycznym, placówce opiekuńczo-wychowawczej i placówce wsparcia osób z niepełnosprawnością intelektualną. W mojej pracy terapeutycznej koncentruję się również na działaniach ukierunkowanych nakompleksowe wsparcie funkcjonowania systemu rodzinnego i pomoc rodzicom orazpartnerom osób przejawiających trudności.

Moje wykształcenie i kompetencje w obszarze seksuologii pozwalają mi również naprowadzenie kompleksowej edukacji seksualnej w ujęciu holistycznym, to znaczy w oparciuo aktualną wiedzę i rozumienie zachowań seksualnych jako wypadkowych ciała, psychikiludzkiej, uwarunkowań społecznych i kulturowych. Główne obszary mojego zainteresowania naukowego i klinicznego to: zaburzenia i dysfunkcje seksualne oraz dysforia i niezgodność płciowa.

W moim podejściu do zdrowia psychicznego koncentruję się na zasobach drugiego człowiekai zwiększaniu samoświadomości. Integruję metody i techniki różnych nurtów terapeutycznych, korzystając między innymi z elementów pracy poznawczo-behawioralnej, terapii humanistyczno-egzystencjalnej oraz technik terapii skoncentrowanej narozwiązaniach. Metody pracy każdorazowo dostosowuję indywidualnie do trudności i potrzeb Pacjenta/Klienta, pamiętając o tym, że autentyczna komunikacja jest fundamentem relacji terapeutycznej. Kieruję się najwyższymi standardami etyki zawodowej, zachowując poufnośći zapewniając bezpieczną przestrzeń do spotkania z własnymi emocjami, zrozumienia siebie iswoich potrzeb.

Prowadzę konsultacje dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Wsparcie kieruję do osób, które doświadczają trudności takich jak:
  • Trudności natury psychoseksualnej (rozumienie własnej seksualności, brak akceptacji
    własnej seksualności, brak lub utrata potrzeb seksualnych, nietypowe preferencje
    seksualne, ryzykowne i niepożądane zachowania seksualne, nadużycia, zmaganie się z
    przemocą lub cyberprzemocą, dysforia i niezgodność płciowa, inne trudności w sferze
    seksualnej)
  • Trudności związane z nastrojem (obniżony nastrój, wahania nastroju, depresja)
  • Doświadczanie trudnych i silnych uczuć (lęk, poczucie pustki i zagubienia, poczucie
    winy i wstydu)
  • Trudności z wyrażaniem i regulacją emocji
  • Samookaleczanie i autoagresja
  • Myśli rezygnacyjne / myśli samobójcze
  • Praca z żałobą
  • Uzależnienia / współuzależnienia
  • Obniżone poczucie własnej wartości
  • Trudności w relacjach interpersonalnych
  • Konflikty rodzinne
  • Trudności wychowawcze
  • Brak motywacji

mgr Aneta Krzywicka

Psycholog, psychotraumatolog, terapeuta systemowy rodzin
W 2000r. ukończyłam psychologię na UKSW w Warszawie, w roku 2017 I etap szkolenia z zakresu psychotraumatologii praktycznej w Gdańsku, w 2022r. Studium Terapii Rodzin w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Obecnie jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie psychodynamicznym.
Od wielu lat udzielam wsparcia i pomocy psychologicznej dorosłym, od kilku lat także dzieciom i młodzieży. Prowadzę warsztaty psychologiczne i treningi umiejętności dla różnych grup zawodowych, społecznych.

Zapraszam na spotkania indywidualne w formie:
  • Konsultacje psychologiczne
    mające na celu wstępne ustalenie trudności, problemów, obszarów wymagających wsparcia
    psychologicznego lub terapii oraz ustalenie oczekiwań osoby zgłaszającej się.
  • Wsparcie psychologiczne
    skierowane do wszystkich chcących wzmocnić swoje mocne strony, rozwinąć umiejętności i
    kompetencje społeczne, popracować nad obrazem siebie, radzeniem sobie w kryzysie lub ze
    stresem.
  • Terapia psychologiczna
    skierowana jest do dzieci i młodzieży oraz dorosłych doświadczających trudności emocjonalnych i
    cierpienia psychicznego, mających trudności w relacjach interpersonalnych i wypełnianiu ról
    społecznych, do osób które doświadczyły traumy.
  • Poradnictwo i psychoedukacja dla rodziców/opiekunów dzieci
    doświadczających problemów wychowawczych z dzieckiem, trudności w relacji z dzieckiem,
    mających potrzebę poszerzenia swoich umiejętności rodzicielskich.

mgr Anita Kraczyna

Jestem psychoterapeutką Gestalt w procesie szkolenia w Instytucie Terapii Gestalt w Warszawie. Szkoła działa w oparciu o standardy EAGT- European Association for Gestalt Therapy, oraz PTPG- Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt.

Psychoterapia Gestalt skupia się na teraźniejszości, odbywa się w konwencji „tu i teraz”. Poszerza świadomość tego, co dzieje się w umyśle, emocjach i jak reaguje ciało w danych sytuacjach. Szuka odpowiedzi na pytanie: jak przeszłe doświadczenia wpływają na funkcjonowanie obecnie. Opiera się na naturalnej tendencji do samoregulacji. „To co sobie uświadamiamy, jesteśmy w stanie kontrolować, natomiast to czego sobie nie uświadamiamy, kontroluje nas” – J. Pierzchała

W procesie psychoterapii ze mną zapraszam Cię do spotkania z sobą samym, z uczuciami i emocjami, z tym co przygniata, blokuje i powoduje trudności w wielu aspektach życia. Do spotkania z tym, co Cię w życiu porusza, przenika, dotyka ale również z tym, co cieszy i inspiruje . Będę towarzyszyć Ci w odkrywaniu swojej prawdy i tożsamości, tak aby doświadczyć lepszej jakości życia. Każdy człowiek ma potencjał, pozwalający radzić sobie z trudnościami tak, aby zmienić to, co zmian potrzebuje, dając tym samym sobie możliwość rozwoju i wzrostu. Jestem również przekonana, że każdy ma wystarczające zasoby, aby świadomie tworzyć satysfakcjonujące relacje z innymi, oraz jednocześnie być w zgodzie ze sobą. Psychoterapia jest drogą – procesem od uwalniania blokad, poprzez stopniową poprawę jakości funkcjonowania, do odczuwania spontanicznej radości i satysfakcji. Zapraszam Cię do tej drogi.

Nie postrzegam świata i zjawisk stojąc w jednym punkcie. Staram się oglądać rzeczywistość z wielu poziomów, pod różnym kątem i w różnorodnym świetle. W swojej pracy korzystam z elementów terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz technik pracy z ciałem.

Dodam, że jestem również wieloletnim menadżerem, trenerem oraz coachem ICC. Swoje kompetencje rozwijam od ponad 20 lat, pracując dla firm, osób indywidualnych oraz stowarzyszeń, nieustannie szkoląc się i doświadczając.

Pomagam osobom:
    • wysoko wrażliwym
    • doświadczającym trudnych i silnych uczuć (straty, wstydu, lęku)
    • w wypaleniu zawodowym
    • mającym problemy w budowaniu relacji
    • niezadowolonym ze swojego sposobu funkcjonowania
    • potrzebującym odnaleźć pasję i motywację do działania oraz swoją ścieżkę rozwoju
    • cierpiącym na zaburzenie nastroju

W mojej, jako psychoterapeuty, pracy bardzo ważny jest dla mnie Kodeks Etyczny Psychologa i co za tym idzie ogólnie przyjęte zasady etyki i zachowania tajemnicy zawodowej. Moja praca jest systematycznie poddawana superwizji.

 

mgr Ewa Kocięcka-Walukiewicz

Nazywam się Ewa Kocięcka-Walukiewicz

Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym w trakcie szkolenia.

W 2010 roku ukończyłam psychologię na Akademii Ekonomiczno – Humanistycznej w Warszawie i od tego czasu pracuję w zawodzie. Jestem również absolwentką filozofii i studiów podyplomowych “Trener umiejętności psychospołecznych” Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Doświadczenie zdobywałam prowadząc szkolenia, warsztaty, współpracując z organizacjami pozarządowymi czy ośrodkami szkoleniowymi. Pracowałam również w placówkach wsparcia społecznego Polskiego Związku Osób Niewidomych.

Aktualnie rozwijam swoje kompetencje biorąc udział w 4 letnim szkoleniu Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie, obejmującym i integrującym terapię poznawczo-behawioralną, założenia dialogu motywującego oraz terapię zorientowaną na schematy i terapię trzeciej fali.

W pracy wykorzystuję także wiedzę zdobytą w trakcie kursu psychoterapii tańcem i ruchem Polskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie.

Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.

Umów się na konsultację, jeśli:
    • Doświadczasz kryzysu (utrata zdrowia, pracy; żałoba, rozstanie)
    • Nie radzisz sobie z emocjami
    • Lęk utrudnia ci codzienne funkcjonowanie
    • Odczuwasz spadek nastroju i motywacji do działania
    • Chcesz budować zdrowe i dobre relacje z innymi ludźmi
    • Doświadczasz trudności rodzinnych
    • Brak poczucia sensu nie pozwala ci cieszyć się życiem

mgr Magdalena Paczkowska

Jestem absolwentką Akademii Medycznych I Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna.
Aktualnie jestem w procesie certyfikacji specjalisty psychoterapii uzależnień.
Specjalistyczne szkolenie w tej dziedzinie realizuję w szkole psychoterapii Vis Salutis w Łodzi.
W pracy terapeutycznej korzystam głównie z nurtu poznawczo-behawioralnego, ale lubię też łączyć różne nurty.
Ważne jest dla mnie, aby w moim gabinecie klient czuł się komfortowo, miał poczucie bezpieczeństwa.
Bardzo cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem w atmosferze akceptacji, empatii i zrozumienia.
Prywatnie jestem żoną i mamą.

Zakres porad:
  • terapia uzależnień
  • terapia współuzależnień
  • konsultacje dla par i małżeństw
Umów się na konsultację, jeśli:
  • jesteś osobą uzależnioną od substancji, hazardu lub behawioralnie
  • jesteś osobą współuzależnioną
  • masz trudności z utrzymywaniem abstynencji od substancji psychoaktywnych
  • nadużywasz alkoholu, narkotyków lub leków
  • doświadczasz kryzysu w związku/ małżeństwie
  • jesteś DDD lub DDA

mgr Beata Paprocka

Jestem psychologiem, terapeutą Brainspotting oraz psychoterapeutą w trakcie szkolenia.
Szkolę się w nurcie poznawczo-behawioralnym oraz ISTDP (Intensywnej Krótkoterminowej
Psychoterapii Psychodynamicznej). Pracuję z osobami doświadczającymi kryzysu
emocjonalnego, lęków, depresji, po przeżyciu traumatycznych wydarzeń. Wspieram osoby z
niską samooceną, brakiem motywacji do działań oraz przeżywające niezadowolenie z życia
czy brak satysfakcji z budowanych relacji. Ukończyłam szereg kursów doszkalających m.in. z
TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach), terapii schematów, terapii koherencji.
Pracuję pod stałą superwizją.
W mojej pracy kluczowym jest dla mnie indywidualne podejście do każdego człowieka,
budowanie bezpiecznej relacji terapeutycznej oraz wykorzystywanie aktualnej wiedzy
psychologicznej i neuroterapeutycznej.
Wykształcenie:
Psychologia SWPS
Szkoła Psychoterapii Crescentia
Stosowana Analiza Zachowania SWPS
Terapia osób z autyzmem i Zespołem Aspergera
Socjoterapia

Umów się na konsultację, jeśli:
    • doświadczyłeś traumatycznego wydarzenia,
    • masz problem z regulacją emocji,
    • chcesz przepracować trudne relacje i doświadczenia,
    • odczuwasz brak motywacji,
    • masz niską samoocenę,
    • niepokoi Cię Twoje samopoczucie,
    • masz trudności w byciu asertywnym,
    • masz trudności w relacjach interpersonalnych.

mgr Ania Piotrowska

jestem psychologiem-seksuologiem, psychotraumatologiem, certyfikowanym terapeutą EMDR z
doświadczeniem w interwencjach kryzysowych m.in. w środowiskach domowych, szkolnych,
akademickich, pracowniczych.
Ukończyłam studia psychologiczne ze specjalnością psychologia kliniczna w Uniwersytecie
Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. Jestem również absolwentką pedagogiki pogranicza
kulturowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Pracuje terapeutycznie z osobami indywidualnymi, parami i rodzinami integrując podejścia, metody i
techniki różnych szkół terapeutycznych m.in. w ujęciu: systemowym, poznawczo-behawioralnym,
akceptacji i zaangażowania, uważności, odziaływań skoncentrowanych na relacjach, oddziaływań
skoncentrowanych na rozwiązaniach, oddziaływań skoncentrowanych na emocjach. Specjalizuję się
m. in. w obszarze zaburzeń psychosomatycznych, zaburzeń lękowych, depresyjnych, psychotycznych,
psychoterapii zaburzeń seksualnych, interwencji kryzysowej i terapii ofiar przemocy psychicznej,
fizycznej i seksualnej i współuzależnionych, DDA.
Posiadam doświadczenie w zakresie pracy indywidualnej z osobami dorosłymi szukającymi wsparcia
w radzeniu sobie z kryzysami w życiu prywatnym i zawodowym.
Pracę z dziećmi i młodzieżą rozpoczęłam od wspierania w wyborach edukacyjnych i zawodowych jako
doradca zawodowy wykorzystując sprawdzone techniki diagnostyki do profilowania
kompetencyjnego. Jestem certyfikowanym partnerem/konsultantem narzędzia diagnostycznego
Insightful Profiler™ (iP121) – Profilowanie Osobowości Zawodowej.
Bardzo ważną część mojej pracy stanowią konsultacje i praca z rodzicami/opiekunami, dzięki którym
można szerzej spojrzeć na problemy dziecka, całego systemu rodzinnego i znaleźć satysfakcjonujące
rozwiązanie.
W codziennej pracy wykorzystuję Genogram jako technikę terapeutyczną, dzięki której w formie
pewnego rodzaju mapy – schematycznego rysunku, możemy przedstawić członków rodziny, a także
zebrać, uporządkować i wreszcie prześledzić związki pomiędzy nimi, sposoby komunikacji, wzorce
zachowań, przekonania czy przekazy transgeneracyjne.
Praca z Genogramem jest także szansą na to, aby opowiedzieć historię rodziny na nowo, nadając
nowe znaczenia własnemu doświadczeniu. Stanowi to również okazję do tego, aby odnaleźć ukryte
zasoby, mądrość, siłę rodziny i nauczyć się z niej korzystać, a także dostrzec wyjątki zapisane w jej
historii, które mogą być pomocne w konstruowaniu obrazu preferowanej przyszłości.
Udzielaniem pomocy psychologicznej i terapeutycznej zajmuję się od 2017 roku, rozpoczynając od
aktywności wolontariackiej w stowarzyszeniach pomocowych, a później już zawodowo prowadząc
konsultacje specjalistyczne i terapię dzieci, młodzieży i osób dorosłych z rodzin dotkniętych
problemem nadużyć, przestępstw na tle seksualnym.
Doradztwem w szeroko rozumianej zmianie zajmuję się od 2009 roku rozwijając swój warsztat pracy
w dziedzinie zasobów ludzkich, rozwoju kompetencji, budowania strategii rozwoju edukacyjnego i
kariery zawodowej.
Ukończyłam liczne szkolenia z zakresu psychoterapii i psychoedukacji oraz oddziaływań
profilaktycznych, aby skutecznie i profesjonalnie pomagać dzieciom, młodzieży oraz osobom

dorosłym w przezwyciężaniu trudów i lęków powiązanych z relacjami rodzinnymi, środowiskiem
szkolnym, zawodowym. Wspieram w zjawiskach fobii szkolnej i zawodowej, na rzecz profilaktyki i
zapobiegania skutkom depresji, samookaleczeń i zachowań samobójczych, trudnościach natury
psychoseksualnej, przeciwdziałania zjawiskom niepożądanym m.in. dyskryminacji, mobbingowi,
profilaktyki zdrowia seksualnego oraz wiele innych.
Pracując doradczo i terapeutycznie zyskuję zaufanie i buduję bezpieczną relację z
klientem/pacjentem poprzez autentyczność i zaangażowanie w procesie towarzyszenia w drodze ku
zdrowiu czy zmianie.
W swojej pracy kieruję się najwyższymi standardami etyki zawodowej, przestrzegam zasad Kodeksu
Etycznego Psychologa. Zapewniam całkowitą dyskrecję na każdym etapie współpracy,
bezpieczeństwo, poszanowanie godności i wolności pacjenta/klienta. Z każdą osobą nawiązuję
osobistą i indywidualną relację, dostosowując metody pracy do potrzeb i oczekiwanych efektów.

Doświadczenie zawodowe / współpraca
    • Uniwersyteckie Centrum Wsparcia w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie
      (Ośrodek Pomocy Psychologicznej i Psychoedukacji “EMPATIA” w zakresie poradnictwa i
      terapii psychologiczno-seksuologicznej i interwencji kryzysowej, Biuro ds. Osób z
      Niepełnosprawnościami w zakresie systemowego wsparcia społeczności akademickiej w
      zakresie szczególnych potrzeb zdrowotnych i edukacyjnych
    • Uniwersytet Warmińsko-Mazurskie w Olsztynie – prowadzenie zajęć na studiach
      stacjonarnych i podyplomowych
    • Biuro Karier Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – wsparcie dla studentów i absolwentów
      w zakresie doradztwa zawodowego, rozwoju osobistego, zarządzenia zmianą,
      przygotowaniu do wyjścia na rynek pracy
    • Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie – wsparcie psychologiczne dla
      Operatorów nr alarmowych 112
    • Zakład Seksuologii Klinicznej Instytutu Seksuologii PTS, Poradnia Seksuologiczna i
      Psychoterapii INTIMED – staż seksuologiczny pod opieką dr. n. med. Wiesława
      Czernikiewicza
    • Fundacja „Dzieci Niczyje” – praca kliniczna i profilaktyczna w warszawskiej Fundacji – udział w
      diagnozie i opiniowaniu oraz konsultacje psychologiczne podczas dyżurów telefonicznych
    • Kliniczne Centrum Zdrowia Psychicznego w Warszawie – praktyka kliniczna w psychiatrii
      zaburzeń nerwicowych
    • Współpraca z mobilnym ​punktem interwencji kryzysowej przy Warmińsko-Mazurskim
      Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie
    • Współpraca z Niepubliczną Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi “Razem” w
      Łupstychu, Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi “Dziecięce Marzenia” w
      zakresie prowadzenia superwizji dla nauczycieli i warsztatów dla rodziców/opiekunów.
    • Członkostwa:
    • Polskie Towarzystwo Psychologiczne
    • Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach
    • Polskie Towarzystwo Terapii EMDR
Wsparcie kieruję do osób, które:
    • borykają się z trudnościami emocjonalnymi
    • zmagają się z chorobą
    • borykają się z problematyką niepłodności/bezpłodności, stratą dziecka
    • mierzą się kryzysem życiowym
    • chcą lepiej poznać i zrozumieć Siebie oraz zaakceptować swoje własne ograniczenia
    • borykają się z trudnościami natury psychosekseksualnej: brak lub utrata potrzeb seksualnych,
      trudności w osiągnięciu orgazmu, zaburzenia erekcji, trudności związane z identyfikacją
      płciową, brak akceptacji własnej orientacji seksualnej, uzależnienie od seksu, uzależnienie odpornografii, nietypowe preferencje seksualne, przedwczesny wytrysk, inne trudności w sferze
      seksualnej,
    • przeżywają kryzysy partnerskie/małżeńskie i cierpią w swoim związku
    • mają trudności komunikacyjne w parze
    • chcesz zmienić coś w swoim życiu
    • przeżywają traumy, straty i chcą zrozumieć trudne doświadczenia z przeszłości
    • przeżywają kryzysy rodzinne
    • odczuwają pogorszenie relacji z najbliższymi
    • chciałyby wzmocnić kompetencje wychowawcze
    • potrzebują zidentyfikować przyczynę cierpienia, braku satysfakcji, poczucie pustki
    • mierzą się z decyzjami odnośnie do przyszłości edukacyjnej (wybór szkoły, kierunku studiów)
    • poczuły brak satysfakcji w sferze rozwoju osobistego i zawodowego
    • zdecydowały o zmianie w sferze zawodowej lub stanęły w obliczu konieczności
      zaakceptowania zmiany
    • potrzebują konkretnych i skutecznych narzędzi, technik, metod, aby zrealizować cel
      osobisty/zawodowy

mgr Tomasz Reszka

Jestem psychologiem w trakcie szkolenia Psychodynamicznego w Krakowskim centrum Psychodynamicznym. Studia ukończyłem na SWPSie w Sopocie ze specjalnością w psychologii klinicznej. Jestem także członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
Swoje doświadczenie zdobywałem między innymi w szpitalu psychiatrycznym czy w ośrodku ośrodku readaptacji gdzie mogłem zobaczyć i spróbować jak wygląda praca z uzależnieniem. Pracowałem również z dziećmi czy prowadziłem wsparcie psychologiczne dla osób bezrobotnych szukających pracy czy osób próbujących wrócić na rynek po dłuższej nieobecności.
Aktualnie pracuje jako psycholog wojskowy co pomaga mi między innymi zrozumieć lepiej ludzi z traumą.
Stale podnoszę swoje kwalifikacje i się rozwijam a swoją pracę poddaje ciągłej superwizji.
Pracuje z dorosłymi i młodzieżą od 13 roku życia.
Umów się na konsultację, jeśli:
    • masz zaburzenia nastroju( depresja, wahania nastroju, choroba afektywna dwubiegunowa)
    • pojawia się w twoim życiu traumatyczne wydarzenie
    • trudność sprawia ci wyrażanie emocji
    • pojawiają się u Ciebie negatywne emocje
    • przeżywasz nadmierny lęk
    • odczuwasz dolegliwość psychosomatyczne
    • masz niskie poczucie własnej wartości
    • czujesz się zagubiony w życiu
    • twoje związki są niesatysfakcjonujące

mgr Agata Skowronek

Skończyłam psychologię o specjalności psychologia kliniczna na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, aktualnie jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w podejściu psychodynamicznym w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Swoje doświadczenie psychologiczno-terapeutyczne zdobywałam pracując z dziećmi i młodzieżą w ośrodku rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczym, natomiast z osobami dorosłymi w środowiskowych domach samopomocy. Aktualnie pracuję w ośrodku udzielającym pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dzieciom, nastolatkom i młodym dorosłym. W pracy terapeutycznej korzystam ze swoich umiejętności interpersonalnych takich jak empatia, wrażliwość czy aktywne słuchanie, które umożliwiają mi lepiej zrozumieć potrzeby i wewnętrzne konflikty czy trudności pacjenta, by dopasować do nich najbardziej optymalne oddziaływania terapeutyczne. Stale podnoszę swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe.

Umów się na wizytę jeśli:
  • chcesz zrozumieć swoje emocje, czujesz się bezradny, zraniony, osamotniony
    masz trudności w wyrażaniu przeżywanych emocji i potrzeb
  • chcesz lepiej zrozumieć swoje relacje i budować je tak by odczuwać z nich większe zadowolenie
  • odczuwasz dyskomfort w swoim codziennym życiu
  • niepokoją Ciebie zachowania lub stan psychiczny Twojego dziecka

mgr Kamila Wodowska

Jestem psychologiem, jestem psychoterapeutką Gestalt w trakcie szkolenia w czteroletniej Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie. Szkoła posiada akredytacje.
Prowadzę terapię krótko i długoterminową osób dorosłych
W trosce o wysoki standard prowadzonej przeze mnie psychoterapii, pracę swoją poddaję regularnej superwizji.
Dla mnie praca w obszarze psychoterapii to spotkanie z drugim człowiekiem i uwolnienie drzemiącego w nim potencjału poprzez stopniowe zwiększanie samoświadomości.
W swojej pracy szczególną uwagę przywiązuję do zbudowania bezpiecznej i pełnej zaufania relacji z drugim człowiekiem która z kolei pozwala na zaistnienie przestrzeni w której można otworzyć się i podzielić swoim cierpieniem.
Być usłyszanym i zobaczonym.
W procesie terapeutycznym pomagam Klientom zrozumieć siebie, zidentyfikować prawdziwe potrzeby oraz znalezdż sposoby na ich zaspokojenie.
Wspieram osoby cierpiące z powodu depresji, stresu, braku poczucia własnej wartości, kryzysów życiowych, problemów w relacjach osobistych, objawów psychosomatycznych, osoby wysoko wrażliwe, DDD, DDA.
Zapraszam również osoby, które nie umieją jeszcze nazwać powodów własnego cierpienia, a potrzebują wsparcia.